2018-03-11
Mobilne pracownie desnytometryczne - badania na terenie całego kraju

Wychodząc naprzeciw wymaganiom naszą mobilną pracownię densytometryczną zaopatrzyliśmy w innowacyjny densytometr rentgenowski amerykańskiego producenta Hologic, który służy do pomiaru gęstości kości.

Densytometr Hologic wyróżnia się doskonałą jakością uzyskiwanego obrazu, który osiągany jest dzięki innowacyjnej technologi skanowania ciała pacjenta. Umożliwia bardzo szybkie uzyskiwanie wyników pomiarów, jest niezwykle dokładny w zakresie mierzenia gęstości kości, a dodatkowo jest całkowicie odporny na
działanie czynników zewnętrznych. Skuteczność została tutaj połączona z ergonomią i łatwością obsługi,
a także dawką promieniowania ograniczoną do absolutnego minimum.

Aparat GE medical Systems DPX NT to pełnowymiarowy, wykorzystujący wiązkę ołówkową aparat densytometryczny, jest wyposażony w łatwą w użyciu aplikacje enCORE, mający zastosowanie kliniczne i pomaga w uzyskaniu dokładnych, trafnych rozpoznań osteoporozy oraz ryzyka złamań. Densytometr posiada kompleksowy pakiet aplikacji do oceny gęstości kości oraz analizy składu tkankowego ciała.

Aparat DPX NT oferuje pełny pakiet standardowych aplikacji do oceny gęstości mineralnej kości, takich jak AP Spine (Kręgosłup w projekcji AP) i Lateral Spine (Kręgosłup w projekcji bocznej), DualFemur (Obie kości udowe), Forearm (Przedramię), Total Body (Całe ciało), Pediatrics (Pediatria) i Orthopedics (Ortopedia). 

Osteosys EXA-3000 cyfrowy densytometr rentgenowski – do badania kości przedramienia i pięty. Cyfrowa technologia zastosowana w tym aparacie umożliwia szybkie badanie przy zredukowanej, minimalnej dawce. Uzyskiwany jest obraz doskonałej jakości. Badanie trwa o wiele krócej niż w tradycyjnej metodzie. Czas skanowania przedramienia i pięty wynosi do 5 sekund. Jest to idealny aparat do badań przesiewowych.