2024-01-25
Informacja w sprawie naruszenia danych osobowych

Szanowni Państwo!

Mając na uwadze doniesienia prasowe na portalach internetowych wskazujących na rzekomy wyciek danych naszych Pacjentów do Internetu, pragniemy Państwa uspokoić i wskazujemy, iż są to informacje nie odpowiadające prawdzie.

Faktycznie nasz pacjent odkrył lukę w systemie odbioru wyników badań, którą zgłosił jednemu z twórców bloga zajmującemu się cyberbezpieczeństwem, który z kolei powiadomił nas o tym fakcie i jednocześnie upublicznił tę informację.

Po zgłoszeniu nam tego faktu natychmiast zawiesiliśmy działanie serwisu, następnie zleciliśmy firmie informatycznej nas obsługującej wszczęcie dochodzenia i dokonanie powtórnego, prawidłowego zabezpieczenia obiegu danych, co zostało uczynione. Przeprowadzone dochodzenie wykazało, że  dane pacjentów nie zostały pobrane przez osoby trzecie.

Państwa bezpieczeństwo jest dla nas najwyższym priorytetem, dlatego ubolewamy nad zaistniałą sytuacją i przepraszamy za wywołane poczucie zagrożenia. Zapewniamy, iż dołożyliśmy wszelkich starań aby wyeliminować nieprawidłowe działanie systemu, wprowadziliśmy nowe sposoby zabezpieczeń.

                                                                                                          Z poważaniem

                                                                                                   Katarzyna Bolek-Marzec